Biblioteki będą cool. Prasa o…nas

Przeczytajcie wywiad z Jackiem Wojnarowskim – prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Artykuł zaczyna się tak:
„Lokalna biblioteka ma być miejscem dla ludzi, a nie składnicą nieczytanych książek. Mamy na to 28 mln dolarów i wsparcie rządu – mówi Jacek Wojnarowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”

Więcej… http://wyborcza.pl/1,75475,8703168,Bibl … z1LE1OAozq
Polecam bardzo.

Mariusz Widawski

Przeczytałam artykuł, który podesłałeś Mariuszu i tak się zastanawiam, co o nim myślą sami bibliotekarze. Cyfry pojawiające sie w tekście są imponujące, założenia ambitne a rzeczywistość? Program PRB trwa już jakiś czas, czy widzicie jakieś efekty u siebie? Codziennie przejeżdżam w drodze do pracy koło biblioteki – nie takiej z małego miestczka, ale ze stolicy, znajdującej się wśród nowych osiedli na Bemowie. Jestem przerażona. Budynek jest tak zniszczony, tak stary, tak nieprzyjazny. Ten widok zawsze sprowadza mnie na ziemię, bo poczytawszy sobie takie artykuły jak w GW to ma się wrażenie, że teraz to już będzie wspaniale.
Ale może się mylę, może te zmiany da się już odczuć? Wiele osób mi mówiło, że projekt „orlików” się udał, że jest świetnie, ja nie widziałam jeszcze nigdy takiego boiska. Może podobnie jest z bibliotekami, trafiam nie na te co potrzeba.
Czekam na jakieś szczere wyznanie z Waszej strony.

Anna Mirska-Czerwińska

Komentujcie, piszcie co o tym myślicie. Jak założenia opisane w załączonym artykule sprawdzają się w waszej rzeczywistości?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: