Do poczytania w sieci

Internet jest pełen użytecznych zasobów – wystarczy wiedzieć gdzie szukać. Oto garść propozycji uczestników i mentorów naszego kursu internetowego.

Mam propozycję nowego wątku dla wszystkich, którzy lubią sobie poszperać w sieci i poczytać ciekawe teksty. Możemy podsuwać sobie ciekawe artykuły dostępne na stronach internetowych, informować o wydarzeniach, interesujących zjawiskach. Najlepiej, gdyby były one związane z tematyką naszych kursów :)

Ja tym razem mam propozycję dla miłośników polskiego kina (nie tylko z kursu „Młodzieżowe kluby filmowe”). Zajrzyjcie na stronę http://www.culture.pl/pl/culture/film/eseje – znajduje się tam kilkanaście świetnych tekstów znanych współczesnych krytyków filmowych i filmoznawców, którzy opisują miedzy innymi takie zjawiska jak „Nowe kino polskie”, „Polskie kino kobiece”, „Jak być w kinie – autorem”, „O filmie animowanym”. Warto poczytać, to kompendium wiedzy o polskim kinie!

Anna Mirska- Czerwińska

koorydnatorka kursu internetowego

Polecam stronę internetową, którą odkryłem dosłownie parę dni temu „audiowizualni”; można tu znaleźć cenne informacje o filmie, literaturze, ale, co ciekawe, wykaz polskiej literatury współczesnej, która mogłaby być adaptowana na obraz filmowy, czyli program „Recenzje polskiej literatury na potrzeby adaptacji filmowych”. Dobra merytorycznie i profesjonalnie opracowana strona, która akurat nas, pracujących z literaturą i filmem, powinna zainteresować.
Link do strony: http://www.audiowizualni.pl/. Gorąco polecam.

Mariusz Widawski

mentor

Może nie tyle do poczytania, ile do poogladania w sieci polecam Weekendowy Magazyn Filmowy, dostępny na stronie TVP Kultura http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kult … yn-filmowy. Może prowadząca nie prezentuje dziennikarstwa najwyższych lotów, ale za to porusza ciekawe tematy dotyczące zadodów filmowych, poszczególnych etapów pracy nad filmem czy innych zagadnień filmowych, np. erotyki w polskim filmie. Polecam stronę TVP, także z powodu możliwości obejrzenia tam ciekawych materiałów archiwalnych – między innymi filmów dokumentalnych.
Jeśli chodzi o ogladanie w sieci polecam moje ulubione kino internetowe http://www.iplex.pl, myślę, że każdy, nawet najbardziej wytrawny widz, znajdzie tam cos dla siebie.

Dorota Gołębiewska

mentorka

Witam.
polecam stronę http://www.przystan-literacka.pl/ , z której często korzystam. Chętnie zaglądam też na http://www.iplex.pl/. Poza tym „iplex” informuje o nowościach wysyłając co jakiś czas e-maila z propozycjami.
Wiele jest stron, które częściej lub rzadziej odwiedzam. Ale warto mieć kilka sprawdzonych, choćby po to by polecić je innym.
Pozdrawiam

Małgorzata Szabelska

Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach

„Poszukiwaczom” mądrych recenzji dobrych filmów polecam stronę Miesięcznika „Kino”: http://www.kino.org.pl/. Pogłębiona i wieloaspektowa analiza i interpretacja kina gatunków i kina autorskiego (na pewno nie kina „stylu zerowego”) jest atutem tego czasopisma, które gorąco polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć czegoś niebanalnego i „niepopcornowego” o sztuce filmowej.

Mariusz Widawski

mentor

Znalazłam fantastyczną dla Was stronę. Zajrzyjcie do e-akademii (http://mmk.e.org.pl/eakademia/) to niezbędnik tworzony z myślą o młodych ludziach, którzy działają lub chcieliby zacząć działać kulturalnie, społecznie, artystycznie w swoim najbliższym otoczeniu. 
Strona powstała w ramach programu PRB w projekcie „Młodzie menedżerowie kultury w bibliotece” organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę.
Możecie podsunąć stronę swoim podopiecznym. Sami też znajdziecie na niej wiele ciekawych informacji.
Polecam szczególnie zbiór publikacji w wersji pdf. do pobrania (http://mmk.e.org.pl/eakademia/eakademia_inspiracje.html) , w którym znajdziecie wszystko o animacji kultury! Fantastyczna sprawa i bardzo inspirująca. Polecam!

Anna Mirska-Czerwińska

koordynatorka  kursu internetowego

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: