Podziel się pomysłem

Znamy doskonale powiedzenie „co dwie głowy, to nie jedna”, dlatego postanowiliśmy rozpocząć nowy wątek w dyskusji (choć jest ich nie mało) 
o naszej bibliotecznej pracy na rzecz czytelników i całego lokalnego środowiska.

Różnego rodzaju działania, które prowadzimy w bibliotece na pewno aktywizują grupy czytelników do których są kierowane.
W tym miejscu proponowałabym wymianę doświadczeń o pracy i działaniach przez nas prowadzonych.

Małgorzata Szabelska

Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach

Witam gorąco chociaż odrobinę u nas poprószył śnieg .Dzisiaj miałyśmy w Gminnej bibliotece spotkanie z koalicją. Która została utworzona na rzecz rozwoju i współpracy .Składałyśmy wniosek na działania dla młodzieży i dorosłych. Oba wnioski zostały przyznane,więc szybko ruszamy do działania.Pierwszy to ,,Spotkanie przy Wielkanocnym stole”. Są to warsztaty kulinarne i wymiana pokoleniowa .Panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą uczyć gotowania i pieczenia. Młodzież będzie uczestniczyła w tych warsztatach, a w zamian będą uczyć starszych na komputerze.Mamy jeszcze robić palmy. Pisanki różną techniką .W porozumieniu ze szkołą te działania będą realizowane .Na tydzień przed Wielkanocą będzie wystawa. Będą zaproszone władze z gminy lokalna społeczność ,będzie degustacja potraw przygotowanych ,i to co zostało wykonane. Młodzież wystawi sztukę,, Mękę Pańską” :) :) Pozdrawiam wszystkich.

Teresa Kondej

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie (Łaskarzew)

Teresko, Wasz pomysł integracji międzypokoleniowej i wymiany umiejetności uważam za rewelacyjny. W czasach, kiedy starsi ludzie sa spychani na boczny tor, takie zbliżenie pokoleń jest niezwykle ważne i potrzebne. Ale to nie wszystko, celem Waszego spotkania jest także poznawanie i kultywowanie obyczajów regionalnych, które warto utrwalać i przekazywać z pokoleniea na pokolenia. Gratuluję Wam świetnych pomysłów i cieszę się, że uadło się zdobyć fundusze na ich realizację. Trzymam kciuki i czekam, zapewne inni użytkownicy bloga także, na Twoje relacje ze spotkań kulinarnych i artystycznych. Pozdrawiam serdecznie.

Dorota Gołębiewska

mentorka

Świetny pomysł z wymianą myśli, umiejętności i doświadczeń międzypokoleniowych.
Ja w swojej bibliotece ostatnio zorganizowałam konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Mistrz czytania”. Celem konkursu (a będzie to konkurs cykliczny) jest kształtowanie umiejętności płynnego czytania, popularyzacja książek wśród dzieci, utrwalenie nawyku obcowania z literaturą piękną, aktywizacja i integracja dzieci i młodzieży. 
Nie ukrywam, że konkursowi temu (pewnie jak wielu innym) towarzyszyło wiele emocji. Emocje były tym większe, że uczestników oceniała specjalnie do tego celu powołana komisja. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa.
Przymierzam się teraz do zorganizowania „Walentynek”. 

Małgorzata Szabelska

Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach

Pomysł kulinarny jest bardzo dobry. Jak każda biblioteka dba o to,dby popularyzować kuchnię regionalną.U nas dominują dwie kuchnie. Pomorska oraz warmińska.Szkoda,że Koło Gospodyń Wiejskich u nas praktycznie nie działa. Ale dużo mlodych osób korzysta z oferty biblioteki i przegląda rożnego rodzaju ksiażki z kulinaniami.Ostatnio zakupiono do biblioteki Kuchnię Polska Hanny Szymanderskiej <<Potrawy regionalne << z których ja już skorzystałam. Polecam

Stanisława Bojarska

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim z/s Gwiździny (filia Radomno)

Oj, zrobiło się nam swojsko i kulinarnie :-) Wątek bardzo mi się podoba, Małgosia uprzedziła mnie zawiązując go. Przykładem dobrych praktyk i tego, co już udało się zdziałać w ramach projektu dzieli się z nami Agnieszka Pietrewicz z grupy 1 LaP, opiekunka młodzieży z Gołdapi. Koniecznie zajrzyjcie pod wskazany adres: http://goldap.org.pl/2011/01/tworzymy-male-ale-trwale/ Może Wy też moglibyście się już czymś pochwalić? Zapraszam do ujawniania się :-) Pozdrawiam

Agnieszka Mężyk

mentorka

A oto kopalnia wspaniałych pomysłów!!!!

https://domykultury.newsweek.pl/lista-projektow

Między innymi również projekt stworzony przeze mnie (niestety nie wygrał)
POZDRAWIAM

Danuta Wiśniewska

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku

Bardzo ciekawe pomysły! A przeczytaliście już wszystkie nowe propozycje materiałów przygotowane w ramach PRB? Na stronie http://www.biblioteki.org/pl/publikacje znajdziecie szereg broszur w pdf. z baaardzo ciekawymi przykładami. Polecem zwłaszcza „Biblioteka miejsce dla młodych” oraz „Miejsce bez barier: miejsce dla seniorów i osób niepełnosprawnych”, „Przestrzeń dla mieszkańców z inicjatywą” czy „Miejsce promocji kultury”. Sama jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, ale na prawdę warto zajrzeć do tych lektur.

Pozdrawiam:)

Anna Mirska-Czerwińska

koordynatorka kursu internetowego

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: