Bibliotekablog – co to takiego?

W naszych zamierzeniach bibliotekablog  jest otwartą platformą na w ramach której każdy bibliotekarz może znaleźć odpowiedzi na swoje problemy i wątpliwości związane z realizowanym projektem. Zachęcamy również wszystkich do dyskusji i komentowania wpisów związanych z pracami przeprowadzanymi w innych bibliotekach, a także do podpowiadania rozwiązań i poddawania ich konstruktywnej krytyce. Niech ten blog stanie się miejscem pełnym kreatywnej energii opartej na wymianie myśli oraz pomysłów na projekt. Bądźcie aktywni, pytajcie, komentujcie! We wszystkim wspierać was będzie zespól ekspertów Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Aby nasza współpraca była jak najbardziej efektywna dobrze będzie, jeśli poznacie kilka reguł, według których blog będzie funkcjonował.

1) Blog to miejsce spotkań i współpracy uczestników programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece i do nich przede wszystkim jest kierowany. Możliwość komentowania wpisów i współtworzenia bloga jest zarezerwowana dla uczestników programu, koordynatorów Centrum Edukacji Obywatelskiej i zaproszonych ekspertów.

2) Zachęcamy każdego z uczestników programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece do komentowania wpisów na blogu, przesyłania ciekawych informacji, dzielenia się swoimi problemami i pomysłami na projekt.

3) Wszelkie wasze pytania, problemy które chcielibyście aby zostały poruszone na naszym blogu przesyłacie na adres bibliotekablog@ceo.org.pl

4) Koordynatorzy zastrzegają sobie prawo do moderowania komentarzy.

5) Zwróćcie uwagę, że każdy wpis jest podpięty do jednej z kategorii – „Pamięć o pisarzach”, „Biblioteka pełna filmu”, „Graj w dziedzictwo”, „Inspiracje”, „Ogólne”. Ułatwi to znacznie to odnalezienie wszystkich wpisów dotyczących jednego tematu.

6) Wszystkie sugestie, propozycje, problemy i pytania techniczne, bądź dotyczące funkcjonowania bloga należy przesyłać na adres kacper.nowacki@ceo.org.pl

6) Kategoria „Inspiracje” będzie nam służyć do wrzucania informacji o ciekawych, inspirujących materiałach, ważnych wydarzeniach, wystawach, spotkaniach z autorami. Korzystajcie z niej także wtedy. Wymieniajmy się myślami, metodami pracy.

Reklamy
%d blogerów lubi to: